pc-sysinstall

AsiaBSDCon 2010 renginio metu Kris Moore pateikė prezentaciją apie pc-sysinstall programą, kuri yra naujausioje PC-BSD versijoje ir turi naujas galimybes: ZFS palaikymas, šifravimas, RAID-1, diegimo skriptinimą, QT interfeisą ir pan.

Žiūrėti

Advertisements

11 responses to “pc-sysinstall

  • Aš naudoju FreeBSD darbastalio kompiuteryje, tačiau tai siūlyčiau daryti tik labiau techniškai išprususiam vartotojui, PC-BSD rekomenduoju mažai besigaudantiem Unix tipo aplinkose.

 1. Gal virtualizuojant koki nors softa, OS, naudojat dual-boot, arba tiesiog užtenka tai kas yra /usr/ports? Man tiesiog įdomu žmonių nuomonė, kas turi BSD daugiau negu savaite 🙂

 2. Truputi neaiškus klausimas, jei kalba eina apie portus, tai šiuo metu egzistuojančių 21703 man pilnai užtenka įvairiems darbams atlikti.

 3. Man užtenka, bet viskas priklauso nuo to kokias programas naudoji ir ar jos turi atviro kodo alternatyvas bei ar tenkina jų kokybė.

 4. Dar paskutinis klausymas, ar naudojat CURRENT, ir kiek jis yra stabilus palyginus pvz su bet kokia Linux distribucija?

 5. CURRENT tai kaip Linux’e “development” arba “unstable” versijos, nors lyginti šių sistemų nelabai galima dėl esminių skirtumų.

  CURRENT versija labiau skirta naujų FreeBSD galimybių testavimui nei realiam darbui, kritinių klaidų nebūna daug, tačiau normaliam darbui gali trukdyti, todėl geriau rinktis RELEASE arba STABLE versijas.

 6. O tarkim, galima naudotis portais iš CURRENT, o world palikti STABLE, bus stabilu, ar aš kažką ne taip suprantu 🙂

 7. Maišai sistemos ir portų versijavimą.

  FreeBSD sistema būna:
  CURRENT (t.y. 9.0-CURRENT),
  STABLE (pvz.: 8.0-STABLE)
  RELEASE (pvz.: 7.3-RELEASE)

  Portai visados būna naujausi jei juos atnaujinti per csup, portsnap ar kitais būdais.
  FreeBSD bendruomenė svarsto apie galimybę turėti “stable” tipo portus, tačiau konkrečių darbų nėra atlikta, jie būna daugiau mažiau stabilizuojami prieš naujos FreeBSD versijos išleidimą (RELEASE).

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s